Car Repair

MIŁKÓW, ul. Ostrowiecka 92, Ostrowiec Św. Tel: 691 101 927

Spawanie & Zgrzewanie

Spawanie to sposób łączenia metali przez zastosowanie spawarki elektrycznej - wytwarza się łuk (wyładowanie elektryczne) w szczelinie między spawanym przedmiotem metalowym a metalową elektrodą. Powstaje bardzo wysoka temperatura (co najmniej 3000°C).

Wysoka temperatura łuku spawalniczego powoduje, że krawędzie metalu topią się i łączą ze sobą. Przy technologii MMA, MIG i MAG topi się także elektroda, zalewając spoinę płynnym metalem i wypełniając szczeliny, przez co tworzy się zwarty szew. Przy technologi spawania TIG – użyta elektroda jest nietopliwa a spoinę tworzą krawędzie spawanego materiału a materiał dodatkowy podawany jest osobno.

Zgrzewanie to sposób trwałego łączenia części urządzeń lub konstrukcji wykonanych z metalu lub z tworzyw sztucznych.

Polega ono na rozgrzaniu stykających się powierzchni tak, aby przeszły one w stan plastyczny (ciastowaty) i dociśnięciu ich. Uplastycznieniu ulega tylko niewielka objętość na granicy styku. W zależności od stosowanej metody zgrzewania najpierw następuje docisk, a potem rozgrzewanie, albo odwrotnie, najpierw rozgrzewanie, a potem docisk.

Spawanie

Wykonujemy usługi z zakresu spawalnictwa. Spawamy stale czarne, nierdzewne, żeliwo, a także stopy aluminium. Nie ma znaczenia czy element spawany to układ wydechowy, felga aluminiowa czy rurka klimatyzacji. Dzięki znajomości zagadnienia dobierzemy odpowiednią technologię i materiał niezbędny do wykonania profesjonalnej usługi.

Zgrzewanie

Wykonujemy usługi z zakresu termicznego łączenia elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Łączone elementy są poddawane obróbce mechanicznej przed wykonaniem naprawy. Następnie przy wykorzystaniu nowoczesnych technik poddawane są obróbce termicznej i łączeniu z użyciem odpowiedniego spoiwa. Zgrzewamy i spawamy prawie wszystkie plastiki.

Pozostałe wymiany i naprawy nie ujęte w opisie należy uzgadniać indywidualnie z obsługą warsztatu.

Gwarancja Wykonanej Usługi

Udzielamy gwarancji na wykonaną usługę.

Każda naprawa może być mniej lub bardziej skomplikowana i wymagać użycia większego nakładu materiałowo-technologicznego. Zdarzają się sytuacje gdy naprawa jest ekonomicznie nieopłacalna lub niesie za sobą ryzyko ponownego wystąpienia usterki np. w przypadku skorodowanego aluminium w niektórych chłodnicach. Dlatego okres gwarancji na każdą usługę dobierany jest indywidualnie a klient przed wykonaniem naprawy szczegółowo o tym informowany.

Materiały i technologia

Trafny dobór technologii i materiałów wynika z naszego doświadczenia

Preferujemy sytuacje gdy klient dostarcza uszkodzone elementy wyczyszczone ze smarów i płynów np. uszkodzona miska olejowa powinna być wyczyszczona, wolna od olejów i smarów. Wycena następuje od razu. Termin wykonania usługi ustalamy indywidualnie w zależności od aktualnej kolejki zleceń.